Biletimi Nasıl Satın Alabilirim?
uygunbilet. com, havayollarındaki uçuş fiyatlarını  karşılaştırabilmenizi  ve  uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilmenizi sağlar. İstediğiniz   tarihler için,  uygun uçuşu bulduktan sonra kredi kartınızla uçak biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.
 
Uçak Bileti Satın Almadan Yalnızca Rezervasyon Yapabilir miyim ?
uygunbilet.com’ da bazı havayollarının rezervasyona izin vermediği ya da promosyonlu bir uçuşu seçmeniz durumunda, doğrudan bileti satın almanız gerekir. Havayollarının rezervasyona izin vermesi durumunda ise rezervasyonunuzu gerçekleştirebilir ve rezervasyon bitiş tarihine kadar biletleme işleminizi   yapabilirsiniz. Rezervasyon yapabileceğiniz uçuşlar için satın alma aşamasından önce "Rezervasyon" butonu çıkar. "Rezervasyon" butonunu göremiyorsanız, biletinizi doğrudan satın almanız gerekir.  
  
uygunbilet.com Üzerinden Üye Olmadan İşlemlerimi Tamamlayabilir miyim ?
Bilet satın almak için üye olmanız gerekmez. uygunbilet.com ‘a üye olmanız  halinde, gelişmeler ve kampanyalar hakkında bilgilendirilirsiniz.
 
Check-In Nedir ?  Süresi Ne Kadardır ?
Check- in işlemi havalimanında, online olarak ilgili havayolunun web sitesinde veya mobil uygulaması aracılığı ile 24 saat önceden yapılabilir. Yolcunun koltuk bilgisinin belirlendiği ve bagaj işlemlerinin tamamlandığı süreçtir. Check-in işlemlerinin iç hat uçuşlarında, uçuştan 45 dakika önce, dış hat uçuşlarında ise kalkıştan 60 dakika önce tamamlanmış olması gerekir.Bu işlemler için süre sınırlaması havayollarına göre farklılık göstermekte olup ilgili havayolunun web sitesinden biletinizi aldıktan sonra mutlaka kontrol edilmelidir. Lütfen havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de hesaba katarak planlayınız.
 
Online Check-in Nasıl Yapılır?
Online check-in işlemi havaalanında bekleyip işlem yapmanıza gerek kalmadan ilgili havayolunun web sitesinden işlem yapmanızı sağlar.Online check-in hizmeti genellikle uçuşa 24 veya 36 saat kala başlar ve son 45 veya 60 dakikaya kadar yapılabilir. Bu işlemler için süre sınırlaması havayollarına göre farklılık göstermekte olup ilgili havayolunun web sitesinden biletinizi aldıktan sonra mutlaka kontrol edilmelidir. Yolcular belirtilen süreler içinde Check-in işlemlerini tamamlamadıkları takdirde uçuşa alınmazlar ve uçuşu kaçırmış sayılırlar.
 
Doğum Tarihimi Yanlış Kaydettiğimi Fark Ettim.  Uçuşumla İlgili Sorun Yaşar mıyım?
 Yetişkin bileti aldıysanız, doğum tarihinizi yanlış girmiş olduğunuzda uçuşunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. İndirimli bilet almışsanız gerçek doğum tarihi indirimli bilet almanıza uygun değilse, havayolu uçuştan yararlandırmama hakkına sahip olur. Bu sebeple indirimli yolcular için doğum tarihi uygun değilse, biletinizde yer alan doğum tarihi bilgilerinin doğru olması önemlidir.
 
Bilet Alırken Fiyat Yükseldi. Ne Yapmalıyım?
Satın almaya çalıştığınız koltuk farklı bir kullanıcı tarafından satışa dönüştürülmüş ve bundan dolayı bilet yeniden fiyatlandırılmış olabilir. Bu durumlarda işleme en başından başlayarak satın alma işlemini yeni fiyat üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.
 
İade İşlemlerinde Hizmet Bedelini de Geri Alabilir miyim?
 İade işlemlerinde bilet alırken ödemiş olduğunuz hizmet bedeli iade edilmez, iade işlemi için ayrıca bir hizmet bedeli alınmaz.
 
Biletle İlgili Herhangi Bir Onay Mesajı Gelmedi. Ne Yapabilirim?
Ödeme sırasında kredi kartı bilgilerinizin girişini yaptıktan sonra 3D güvenlik şifresi gelmediyse, satın alma işlemi tamamlanmaz. Bunun nedeni kartının 3D güvenlik sistemine açık olmaması olabilir. Kartınızı 3D güvenlik sistemine açtırmak için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.Başka bir neden ise, kart bilgilerinizi girdikten sonra satın alma işleminizi tamamlayamadan işlemi sonlandırmanız olmuş olabilir. Bu durumlarda bilgi almak için mesai saatleri içinde  +90 850 255 1241 / 0 232 364 3212 numarayı mesai saatleri dışında 0 533 3045758 Melih Canaslan’ı arayarak yardım alabilirsiniz.
 
3D Secure Nedir?
Internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinde kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla 3D Secure yöntemi kullanılır. Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılması için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir.  3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve kredi kartı sahibinin kayıtlı cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibine ait özel bilgiler istenir. Bilgiler banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır. Bu şekilde hem kart sahibi hem de üye iş yerleri güvence altına alınmış olur.
 
Ödeme Yaptım Ama Biletim Gelmedi. Ne Yapabilirim?
Biletinizi satın alırken zaman zaman uçuşun fiyatının değişmesinden ya da ödemenin bankada provizyonda kalmasından dolayı biletleme işlemi gerçekleşmeyebilir.Uygunbilet.com'un çağrı merkezini mesai saatleri içinde +90 850 255 1241 / 0 232 364 3212 mesai saatleri dışında 0 533 3045758  numaralı telefondan Melih Canaslan’ı arayarak yardım alabilirsiniz.Ayrıca, bu tip işlemler müşteri temsilcilerimiz tarafından da takip edilir ve tarafınıza  telefonla ulaşarak bilgi verilir. Onayınız doğrultusunda, ödemenin iadesi yapılır veya bileti satın almanıza yardımcı olunur. Bankaların iade işlem sürelerine göre ortalama 3 ile 5 iş günü içerisinde ödeme yaptığınız banka kartınıza iade gerçekleştirilir.
 
Promosyon Bilet Nedir? 
Promosyon biletler diğer biletlerin hemen hemen yarı fiyatınadır. Çünkü promosyon biletler diğer biletler gibi anlık olarak alınamaz. Uçuş yapacağınız tarihten en az bir ay önce biletinizi almanız şarttır. Yaklaşık bir ay öncesine bileti almanız gerekir. Promosyon biletlerde rezervasyon yapılamaz. Öncelikle bir ay sonrasında kesin bir tarihte seyahat edeceğiniz yere, sizin için promosyon biletler uygundur. Fakat uçak biletinizi aldıktan sonra herhangi bir durumdan ötürü tarih değişikliği veya iptal isteminde bulunur iseniz, almış olduğunuz bilette hiçbir değişiklik yapılamaz. Promosyon biletlerde tarih değişikliği veya iptal edilme durumu söz konusu olamaz.
 
Bilet Sınıfları Hakkında Bilgi Alabilir miyim? 
İadesiz bilet sınıfı, promosyon sınıfıdır. İptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Ekonomi bilet sınıfı seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Business bilet sınıfı seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.
 
Biletimin Kullanım Süresi Nedir? 
Satın almış olduğunuz biletin ücret kurallarındaki duruma göre farklılık gösterebilir. Bileti satın almış olduğunuz sırada maksimum kalış süresi olarak belirtilmiştir. Kullanım süresinin uzatılması ile ilgili veya diğer tüm kurallar ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya destek hattımızdan ilgili rezervasyonunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 
Bilette İsim Değişikliği Yapabilir miyim? 
Biletlerin kullanım, tarih ve/veya parkur değiştirme ya da iade alma gibi bilet üzerindeki tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı – soyadı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Biletin düzenlendiği ismin dışındaki bir başka isme devretmek üzere, isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.
 
Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?
Oluşturduğunuz rezervasyonunuzu , rezervasyonu  “İptal  Et” özelliği ile iptal edebilirsiniz. Eğer iptal et butonu yoksa   +90 850 255 1241  / 0 232 364 3212 numaralı çağrı merkezimizi mesai saatleri içinde (09:00 – 19:00 ) arayarak iade-iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mesai saatleri dışında 0 533 304 5758 no’lu telefondan Melih CANASLAN’ı arayabilirsiniz.
 
Biletimi Nakit Ödeyerek Alabilir miyim?   
Sitemizde bilet satın alma işlemleri online olarak gerçekleşmektedir. 3D Güvenlik Sistemi'ne açık kredi kartınızla biletinizi satın alabilirsiniz. Tüm işlemler, güvenliğiniz için 3D Secure yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir.  Nakit kabul etmiyoruz.
 
Biletimi Değiştirmek veya İptal Etmek İstediğimde Ne Yapmalıyım?
Bilet değişikliği ve iptali için  0 232 364 3212 numaralı telefondan,  Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. Biletlerin değiştirilebilmesi veya iptal edilebilmesi tamamen havayolları tarafından belirlenen kurallara bağlıdır. Promosyonlu biletler iptal edilemez ve değiştirilemez.
 
PNR Numarası Nedir ?
PNR, İngilizce “ Passenger  Name  Record ” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. “Yolcu İsim Kaydı” olarak Türkçe’ ye çevrilebilir. Uçuş bilgilerine ulaşmanın en kolay yoludur. PNR numarasıyla rezervasyon veya bileti kolaylıkla görüntülemek mümkündür.
 
Yurtdışında Aktarma Yaptığım Havalimanında Transit Vize Gerekir mi?
Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yapılan aktarmalarda transit vize gerekmemektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya'dan yapacağınız aktarmalarda transit vize gereklidir.
 
Şirket Adına Fatura Nasıl Alabilirim?
Biletinizi satın alırken ödeme  sayfasında  “Kurumsal ” seçeneğini tıklayıp, bilgilerinizi doldurduğunuzda   faturanız belirtmiş olduğunuz  e-mail adresinize  gönderilir.
 
Hizmet Bedeli Nedir ?
Hizmet bedeli, Türkiye'deki hava yolları ve seyahat acentelerinin 01.04.2007 itibariyle yasa gereği uygulamaya koyduğu, bilet başına tahsil edilen bedeldir. Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih değişikliği veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa oluşan fiyat farkı haricinde, tarafımızdan iç hatlarda 1 TL ila 25TL arasında, dış hat biletlerde ise 1Euro ile 25 Euro arası hizmet bedeli alınmaktadır.
İptal veya iadesi talep edilen biletlerin, hava yolu kuralları doğrultusunda yapılabilen iadelerinde, söz konusu hizmet bedelinin iadesi bulunmamaktadır. Hizmet bedeli, bilet üzerinde “Service Fee ” adı ile belirtilmektedir.
 
Uçuş İçin Gerekli Olan Resmi Evraklar Nelerdir?
Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı, doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi, ebeveyn kimliğiyle beraber olması koşuluyla) hazır bulundurulması gerekmektedir. 
 
uygunbilet.com ile Ucuz Uçak Bilet Fiyatları 
 
1000’e yakın havayolu firmasının uçuşlarını anlık olarak görebileceğinizi, uçuşları karşılaştırarak size  uygun uçak biletini seçebileceğinizi söylesek? Üstelik yurtiçi ve yurtdışı tüm havayolu firmalarının uçuşlarını; seyahat etmek istediğiniz tarihe, gitmek istediğiniz destinasyona göre filtreleyip, sıralayabileceğinizi ve böylece en ucuz uçak biletini bulmak için vakit harcamanıza gerek olmadığını da eklesek? uygunbilet.com ile bütün bunlar mümkün; ihtiyacınıza  uygun, ucuz uçak bileti bir tık uzağınızda.
 
Uçak Bileti Rezervasyonu, Ödeme ve Taksit Seçenekleri
 
İhtiyacınıza en uygun ve en ucuz uçak bileti bulunduktan sonra sıra rezervasyona geldi. İsterseniz bileti ileri tarihte satın almak için rezervasyon yapabilir ya da “nasılsa  ucuz uçak biletini buldum; kredi kartıyla ödeyim” derseniz, kredi kartına taksit imkanlarından yararlanarak biletinizi alabilirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yaparken uygunbilet.com sitesi 3D güvenli ödeme sistemi sunarak güvenlik problemlerinin önüne geçerken, bir çok yurtiçi ve yurtdışı banka kredi kartları ile ödeme yapmayı desteklemektedir.
 
Ödeme Yaparken Güvenliğinizden Endişe Etmeyin
 
uygunbilet.com güvenli ödeme altyapısı ile kullanıcılarına en gelişmiş güvenlik sertifikaları arasında gösterilen GeoTrust TrueBusiness IC SSL sertifikası ile hizmet vermektedir. Bu sistem sayesinde işlemleriniz şifrelenerek korunmaktadır. Güvenliğinizin desteklenmesi adına 3D Secure altyapısı kullanılarak, ödemeleriniz sadece bu sistem üzerinden alınmaktadır.
 
Yüzlerce Havayolu Şirketi Uçuşları Arasından En Ucuz Uçak Bileti Sizi Bekliyor
 
uygunbilet.com ile yüzlerce havayolu uçuşlarına tek tıkla ulaşabilirsiniz; her segmentten 1000’e yakın havayolu şirketinin en ucuz uçak biletleri sizleri bekliyor. Sorgulama ekranımızda hem direkt uçuşlara hem de aktarmalı uçuşlara erişebilirsiniz. Aktarma sürelerinizi de hesaplayan sistemimiz, bekleme sürenizi kısaltmak için farklı havayolu firmalarının aktarma seçeneklerini de sizlere sunuyor.
 
Tüm Dünyaya Kampanyalı Uçuşlar
 
uygunbilet.com uçak bileti sayfasından İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi popüler yurtiçi destinasyonlara ve Roma, Paris, Dubai, Tokyo, Londra ve New York gibi en çok tercih edilen yurtdışı merkezlerine seyahat etmek için en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz. Popüler destinasyonlar başta olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına kampanyalı uçuşlar ile seyahat etmenizi sağlayan uygunbilet.com ile uçmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.